Skuteczne sposoby na piękne włosy

Masz wrażenie, że twoja fryzura mogłaby wyglądać lepiej? Włosy są oklapnięte i mają małą objętość lub sprawiają wrażenie napuszonych i przesuszonych na końcach? Receptą na poprawę ich kondycji może okazać się zmiana kosmetyków, których używasz do pielęgnacji. Istotne są również codzienne nawyki związane z myciem i odżywianiem włosów. Jak dbać o fryzurę, aby prezentowała się nienagannie?

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak poprawnie myć włosy

Wydawać by się mogło, że używanie szamponu do włosów to najprostsza czynność na świecie. Doświadczenia wielu kobiet pokazują jednak, że w tej kwestii nie wszystko jest tak łatwe, jak się zdaje na pierwszy rzut oka. Skóra głowy to wrażliwy obszar naszego ciała, a zawarte w niektórych szamponach detergenty mogą ją podrażnić. W efekcie zmagamy się z problemem przesuszonego skalpu, szybkim przetłuszczaniem się włosów, a nawet ich nadmiernym wypadaniem. Krokiem w kierunku poprawy kondycji włosów i skóry głowy w wielu przypadkach okazuje się zmiana techniki mycia. Podstawą jest wykonanie delikatnego masażu okrężnymi ruchami zamiast mocnego wcierania szamponu. Ilość stosowanego produktu należy ograniczyć do minimum. U niektórych osób dobrze sprawdza się rozcieńczenie niewielkiej ilości płynu w ciepłej wodzie. Istotne jest również dopasowanie szamponu do swoich potrzeb. Jednymi z chętnie polecanych są kosmetyki Siberica od BEE, wśród których znajdziemy szampony bez SLS i SLES, za to bogate w naturalne ekstrakty w składzie.

Dlaczego stosowanie peelingów i wcierek do skóry głowy ma sens?

Aby wejść na wyższy poziom zaawansowania w dziedzinie pielęgnacji włosów i skóry głowy, należy sięgnąć po konkretne produkty. Stosowany raz w tygodniu peeling pomoże dokładnie usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu skóra głowy będzie się wolniej przetłuszczać. Warto wiedzieć, że peeling nie zastępuje dobrego szamponu. Zadaniem peelingu jest przygotowanie skóry na przyjęcie kolejnych produktów, na przykład naturalnych kosmetyków Siberica. Zawarte w nich roślinne ekstrakty będą miały szansę, żeby się lepiej wchłonąć i skutecznie zadziałać. Różnego rodzaju wcierki do skóry głowy możemy samodzielnie przygotować w domu. Potrzebne są do tego takie składniki jak miód, olejek rycynowy, cytryna a także skrzyp polny oraz pokrzywa. Decydując się samodzielne przygotowanie wcierki, korzystamy z tradycyjnych trików urodowych, które towarzyszą kobietom już od wielu pokoleń.

Zdjęcie utworzone przez diana.grytsku - pl.freepik.com