Kosmetyki Siberica – moc pochodząca z roślin

Kosmetyki Siberica zostały stworzone na bazie naturalnych i nieskazitelnie czystych wyciągów i ekstraktów z dziko rosnących na terenie Syberii ziół i roślin. Zawierają aż 95% składników roślinnych. Linia Natura Siberica to nie tylko kosmetyki naturalne lecz także wysokiej jakości bioaktywna kosmetyka, pozwalająca zachować skórze witalność, blask i piękno.

Ogólne informacje o kosmetykach Siberica

Marka Natura Siberica jest marką stosunkowo młodą – powstała w roku 2007. Jako pierwsza wykorzystała zioła i rośliny zbierane w naturalnych warunkach wzrostu czyli zastosowała tzw. wild harvesting. W roku 2012 w Bolonii wg Cosmoprof firma uzyskała opinię najlepszych “zielonych” kosmetyków a produkty Natura Siberica uzyskały certyfikat ICEA co oznacza, że przeszły testy laboratoryjne i odpowiadają wymaganiom takim jak m.in:

  • nie zawierają zabronionych substancji ani substancji promieniotwórczych
  • nie zawierają składników modyfikowanych genetycznie
  • nie są testowane na zwierzętach
  • nie zawierają alkoholu
  • nie zawierają parabenów, syntetycznych ekstraktów, barwników i zabronionych konserwantów.

Inne posiadane certyfikaty to Cosmos Organic, EcoCert, Vegan czy Certified Organic.

Ta linia kosmetyków bazuje na substancjach roślinnych, olejkach eterycznych, ziołowych ekstraktach, witaminach oraz innych olejach. Nie zawierają produktów odzwierzęcych – mogą być bezpieczne stosowane przez wegan.

Dla kogo są przeznaczone

Dla kobiet, mężczyzn i dzieci – dla każdego! Pomagają na problemy wynikające z chorób skóry, a także na problemy z włosami. Badania naukowe dowodzą, że zawarte w nich naturalne składniki są bardzo dobrze tolerowane przez ludzką skórę. Nadają skórze jędrność i elastyczność, opóźniają proces starzenia i pobudzają do regeneracji. Ich zaletą jest nie tylko zawartość organicznych składników ale również duża skuteczność w pielęgnacji.

Składniki kosmetyków Siberica

Wszystkie składniki znajdujące się w kremach, balsamach, szamponach czy odżywkach są pozyskiwane z ziół i roślin z najczystszych i dzikich rejonów Syberii, bądź uprawianych w kontrolowanych ekologicznie miejscach. Zbierane są dokładnie wtedy kiedy znajduje się w nich największe stężenie wartościowych i biologicznie aktywnych substancji. Natychmiast po zbiorze poddawane obróbce zachowują wszystkie swoje właściwości. I tak na przykład:

  • żeń-szeń syberyjski – napina i ujędrnia skórę, jest doskonały na sińce, dodaje energii,
  • cladonia śnieżna – znajduje się w kosmetykach ujędrniających i odmładzających cerę dojrzałą – pomaga na przebarwienia, redukuje zmarszczki, reguluje wydzielanie sebum,
  • olej z sosny syberyjskiej – zawiera 5 razy więcej witaminy E niż oliwa z oliwek – wzmacnia odporność skóry i przeciwdziała starzeniu się komórek,
  • różeniec górski  – głęboko nawilża, odmładza, regeneruje, działa przeciwzmaszczkowo,
  • aralia mandżurska – nadaje miękkość i elastyczność skórze suchej.

To tylko niektóre z adaptogenów wykorzystywanych w bogatej ofercie firmy Natura Siberica.

Kosmetyki Siberica to produkty najwyższej jakości tworzone w oparciu o tradycyjne receptury w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami przemysłu kosmetycznego. Dlatego ich działanie przynosi oczekiwane rezultaty bez zagrożeń ze strony składników chemicznych. Co bowiem może być lepszego niż połączenie tradycji z nowoczesnością?!

Uśmiech - obraz utworzony przez diana.grytsku - pl.freepik.com